Forum Wilk13.Net: Darmowe Programy
Ksiązki warte polecenia - Wersja do druku

+- Forum Wilk13.Net: Darmowe Programy (http://forum.wilk13.net)
+-- Dział: Inne (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Dział: Kultura i rozrywka (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Ksiązki warte polecenia (/showthread.php?tid=113)

Ksiązki warte polecenia - litsteve - 07-16-2017 07:23 AM

Odkąd tylko pamiętam, ceniłem sobie dobrą SF jako sposób na oderwanie się od szarej rzeczywistości.

Do mojej ulubionej pozycji ostatnimi czasy doszła seria rodzimej fantastyki napisanej przez Andrzeja Pilipiuka.

Cykl o Jakubie Wędrowyczu:

Kroniki Jakuba Wędrowycza
Czarownik Iwanow
Weźmisz czarno kure…
Zagadka Kuby Rozpruwacza
Wieszać każdy może
Homo bimbrownikus
Trucizna
Konan Destylator

z tej listy pierwsze miejsce ( jako audiobook ) na stałe ma książka "Kroniki Jakuba Wędrowycza" w interpretacji Grzegorza Pawlaka.

RE: Ksiązki warte polecenia - Tjisaji - 10-22-2017 02:26 PM

SF jest super Smile Tylko ostatnio jakoś nic ciekawego nie wpadło mi w oko Icon_frown

RE: Ksiązki warte polecenia - skaut - 10-27-2017 10:14 AM

Ja polecam Marca Elsberga.

RE: Ksiązki warte polecenia - litsteve - 10-28-2017 07:35 PM

Teraz oprócz zwykłych książek mamy też e-booki oraz audio booki i te ostatnie czytane przez Rocha Siemianowskiego lub też Macieja Kowalika są jak dla mnie prawdziwą duchową ucztą !

RE: Ksiązki warte polecenia - Lenna - 11-01-2017 12:23 AM

Ja ostatnio zaczytuję się w Geilmanie, bardzo polecam

RE: Ksiązki warte polecenia - litsteve - 11-09-2017 08:28 AM

"ORP Dzik - jest zbiorem opowiadań z gatunku fantastyki. To wspaniała dawka dowcipu, celnych spostrzeżeń i kapitalnych odniesień. Fantasy jest tu jedynie pretekstem do rozegrania wielu niepowtarzalnych sytuacji. Akcja rozgrywa się na okręcie podwodnym. ORP Dzik to specyficzna jednostka o jeszcze dziwniejszej załodze. Dzielni i troszkę szaleni marynarze zmierzą się z siłami nadprzyrodzonymi, wiedźmami, wampirami, a także słowiańskimi bóstwami. Humor Domagalskiego zapewni czytelnikom wiele doskonałej zabawy"

Słuchałem jako audiobooka i wyjątkowo zgadzam się z opisem, serdecznie polecam, dobra odtrutka na szarą rzeczywistość.

RE: Ksiązki warte polecenia - Pola09 - 07-11-2018 10:23 PM

Książek fantasy i SF nie zbyt lubie. ale ostatnio czytam Joanny Jax ,, Rumianek i mięta,, i zalatuje trochę fantasy z niej..ale podoba mi się..
kto wie może polubię taki typ książek