Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powrót do źródeł - stary 95 na starej maszynie
Autor Wiadomość
litsteve Offline
Member
**

Liczba postów: 57
Reputacja: 0
Smile Powrót do źródeł - stary 95 na starej maszynie
Wpadła mi ostatnio w ręce obudowa od komputera klasy AT ( wykonanie pancerne - niczym Rudy 102 ) , postanowiłem więc zaszaleć i odpalić coś wiekowego.

Po małym przekopaniu swoich rupieci wyszło coś takiego :

Na pierwszy ogień poszedł zasilacz ? czysty i sprawdzony acz działający staruszek o mocy bodaj 200 wat , po czym wstawiłem grafikę na PCI ? 2 MB z dopalaczem Voodoo EV-3DFX-4, do łączności ze światem zapodałem modem Conexant PCI, oraz Realtek PCI 8139, jako dawcę głosu w jedyne już wolne złącze ISA wstawiłem poczciwego Sound Blaster-a.
Płyta główna to zabytek z procesorem 120 mHz, pamięć RAM to 4×32 SIM, dwa razy FDD 1.44, dwa dyski :
- 2GB na system
- 8GB na gry
- czytnik płyt DVD

Zapomniałbym o poczciwym gryzoniu - myszka A4 Tech na kulce lączona przez port com , pomocnik myszki czyli klawikord to ciut nowszy model na złącze ps z przelotką na starego dina Icon_biggrin

Zainstalowałem oryginalny Win95, ten jakimś cudem znalazł grafikę i dźwięk , resztę urządzeń chwilowo odpuściłem i z przyjemnością zagrałem w Duke Nuke 3D Atomik.

Cóż mimo iż to już komputerowa prehistoria, radość z gry nawet lepsza niż przy zabawie współczesnymi potworami mocy - do pełni szczęścia zabrakło tylko poczciwego CRT , jednak jego funkcję spokojnie przejął LCD
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-22-2016 09:28 PM przez litsteve.)
06-22-2016 09:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Darmowe Programy | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS