Forum Wilk13.Net: Darmowe Programy

Pełna wersja: Settlers
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
"The Settlers lub po prostu Settlers (z ang. Osadnicy) to pierwsza część gry, wydana w 1993 roku przez firmę Blue Byte, rozpoczynająca znaną serię gier strategiczno-ekonomicznych, w której gracz kieruje rozwojem małych, aczkolwiek sympatycznych istot ? rzekomych osadników. Celem gry jest stworzenie świetnie prosperującego państwa oraz przejęcie kontroli nad ewentualnymi ludami zamieszkującymi osiedlane tereny."

Pełny opis jest pod tym linkiem

http://pl.wikipedia.org/wiki/Settlers

Pierwszy raz zobaczyłem tę grę odpaloną na Amidze 500 z rozszerzeniem pamięci ram. Jak na tamte czasy, same intro już powalało na kolana i zapowiadało dobrą zabawę. Jest jednak jak dla mnie jedna mała różnica między Settlers na Amidze a na PC. Na tej pierwszej można było zbudować przejście graniczne z wrogiem i w zależności od potrzeb wykorzystywać go do swoich celów ( na PC ten bajer jakoś nie przechodził ). Brak było budulca ? Nic prostszego, chłopaki nosiły na naszą stronę to czego brakowało, ale trzeba było uważać by nasi woje ( w przypadku marnego opłacenia złotem ) nie szli do przeciwnika. W odwrotnym kierunku wszystko było OK. Gra mimo iż już jest stara, doczekała się kontynuacji, choć tylko na PC. Szkoda że dla Amigi to już przeszłość.
Każdemu kto jeszcze nie grał w Settlers, polecam ją serdecznie.
No gra była niezła Smile Zresztą o tym, na ile wciągała graczy świadczy choćby fakt, że doczekała się prac nad odpowiednikiem open source, który nadal jest rozwijany / budowany. Konkretnie chodzi o inspirowaną Settlers I i II grę Widelands, którą mamy w dziale z grami cywilizacyjnymi. Nadal to wersja developerska, ale co jakiś czas powstają nowe wydania, może więc z tego wyniknąć coś naprawdę ciekawego. No i Widelands jest dostepny na różne systemy operacyjne, co tez jest solidnym plusem.
Dziękuję za informacje o "Widelands", właśnie ściągam i zaraz ją zainstaluję.

boivent

Najbardziej lubię właśnie te starsze wersję, myślę, że nowe nie są w stanie oddać tego klimatu
Stara dobra zasada: im starsza gra, tym większy nacisk był kładziony na "miodność", im nowsza, tym większy na grafikę Icon_wink
Przekierowanie